« Іван Франко та Михайло Грушевський і Борщівщина»

14797456_976530485809054_771440250_n

Під такою назвою 19 жовтня в приміщенні Скала-Подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася наукова конференція, котру разом організували і провели члени Борщівської районної організації «Просвіта» та місцевий краєзнавчий музей. На заході виступили знані у краї особистості: Петро та Марія Довгошиї, Ярослав Галяс, Уляна Пасічник, Марта Кузьмич. Ними було висвітлено різні сторони життя видатних українців Івана Франка та Михайла Грушевського: родинні, творчі, громадські, наукові. Окреме місце у доповідях було відведено їхній  політичній діяльності. Не оминули виступаючі й особисту сторону відносин між Франком і Грушевським. Та найбільше уваги просвітяни приділили зв’язкам двох українських Титанів з нашим краєм: висвітлили приїзди Франка до Циган, родинні стосунки Грушевського зі священиком Скали отцем Олександром Левицьким.

Громадськість Скали-Подільської висловлює щиру подяку просвітянам та громадським діячам Борщівщини за таку грамотну, високопрофесійну, змістовну конференцію і сподівається на плідну співпрацю в майбутньому.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>