Річниця Скала-Подільської поетичної спілки «La Scala»

IMG_2168

10 липня у Скалі-Подільській відбувся творчий вечір поетичної спілки «La Scala», приурочений першій річниці заснування. Колектив, а це понад 20 чоловік, який об’єднала любов до творчості, – різноплановий. Тут зійшлися, здавалося б на перший погляд, люди, у яких немає нічого спільного. Віковий діапазон – від 17 до 80 років. Мова творів як українська, так російська і навіть білоруська. Люди різних професій у житті (вчителі, бухгалтери, лікарі, будівельники, школярі, студенти, пенсіонери), різної релігійної приналежності знайшли спільну точку дотику: творчість. За рік свого існування у них вже є з чим йти на суд глядача. І глядач прийшов, і слухав та аплодував усі дві години концерту. Вечір був задуманий у трьох блоках. Першими були твори на релігійну тематику. Далі – патріотичні вірші, авторські пісні на злободенні теми сьогодення: війни, патріотизму. Не оминули місцеві таланти сло́ва й тематику любові до рідної Скали, до матері,  до отчого дому. Є серед спілчан і поважні люди, котрі в молоді роки пройшли сталінські гулаги і заслання, про що вони теж розповіли у власних віршах. Ну й на завершення наймолодші члени спілки читали свої твори, звичайно, на любовну тематику.

Спілчани вже мають свій гімн, автором слів якого є теж член спілки знаний у краї поет Євген Зозуляк, а автором музики – молода поетеса Олеся Москавлюк.

Намірено не називаємо імен членів спілки, щоб нікого не образити, позаяк когось виділити неможливо: всі по-своєму талановиті. Та все ж хочеться вирізнити голову об’єднання, ідейного натхненника, «мозковий центр» Аліну Червонооку. Звичайно, її харизма, організаторські здібності зробили можливим існування самої спілки й даного заходу зокрема.

Спілчани мають амбітну мрію: видати альманах своїх поезій, на що й шукають кошти й надіються на допомогу очільників Скала-Подільської ОТГ.

Враженими, задоволеними покидали концертний зал наші земляки. Вони побачили своїх односельців в іншому ракурсі, вони переконалися, що все в руках самих людей. Потрібно лише не боятися змінюватися.

IMG_2191

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>