“Перша ластівка «La Skala»”

18337456_1170043206457780_1170435335_n

Під такою назвою вийшла друком справді перша збірка творчого об’єднання митців Скали-Подільської «La Skala». Авторами є понад 20 майстрів пера – уродженців нашої громади чи тих, хто зараз пов’язав свою долю зі Скалою-Подільською. «У книжці представлені автори усіх вікових категорій: від зовсім юних, вчорашніх школярів, а сьогодні студентів, до, образно кажучи, їхніх бабусь і дідусів. Перші віршують на крилах мрій, другі пишуть радше про пережите на життєвому шляху», – відмічає літературний редактор збірки, теж учасник даного об’єднання, член Національної спілки письменників України Євген Зозуляк. Про змістовне наповнення творів розповідає голова даного об’єднання, головний редактор збірки поетеса Аліна Червоноока: «Читач порине у вир національно-визвольної боротьби, почує плач за Батьківщиною, постріли «Градів» на сході України і тиху материнську молитву, зануриться у спогади свого дитинства, нап’ється цілющої води з бурхливого джерела юнацьких поривань. До збірки  ввійшли також автори, котрим довелося пройти сталінські ГУЛАГи та заслання, спогади про ті лихоліття відображені у їх творчості».

Книга презентує й роботи творців мистецтва: молодого та перспективного графіка Андрія Дольного (він ще й оформив обкладинку книги) та досвідченого і знаного художника Євгена Шпака. Автор цих рядків плекає надію, що крім художньої та мистецької цінності, збірка матиме й історичну вартість, адже  у ній міститься екскурс в історію розвитку культури і мистецтва Скали-Подільської.

Звичайно, книга б не побачила світ, якби не розуміння, сприяння та підтримка депутатського корпусу Скала-Подільської ОТГ й особисто голови громади Мирончука В.П.

Отож, 11 червня о 17 год. у приміщенні Скала-Подільського будинку культури відбудеться презентація збірки творчого об’єднання «La Skala». Запрошуємо усіх на даний захід.

Оксана Ундерко, науковий співробітник Скала-Подільського краєзнавчого музею

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>