5. У складі Австрії

22Станом на 1810р. у Скалі було 342 будинки, в яких проживало 1695 чоловік.

В часи Наполеонівських війн т.зв. «Тернопільський край» перебуває у складі Росії, та за рішенням Віденського конгресу 1815 р. наші терени знову  були повернуті до складу Австрії.

1848 р. –  в краї відмінено панщину. Вдячні галичани почали масово споруджувати кам’яні хрести на честь цієї знаменної події. Один з них зберігся до наших днів у селищі.3

 

1882 р. – місцевою греко-католицькою громадою за священства отця Келестина Костецького збудовано величний храм Святого Миколая. Пізніше місцеві художники Антон та Михайло Шурми й Семен Овадюк розписали фресками стіни церкви та оздобили декоративним різьбленням.

 

1

1890 р. – парохом Олександром Левицьким засновано читальню і осередок культурно-4

освітнього товариства «Просвіта». З самого заснування і до смерті (1910 р.) його головою залишався Левицький, пізніше – міщанин Василь Мартюк (1859-1939).

Станом на 1908 р. «Просвіта» в Скалі нараховувала 684 члени і була найбільшою в Галичині. Читальня мала хор, аматорський драмгурток, оркестр, крамницю, позичкову касу і невеликий шпихлір.

1903 р. – у Скалі засновується спортивно-фізкультурне протипожежне товариство «Січ» на чолі з кошовим Михайлом Замрикітом, писарем Михайлом Бараном. Ідейним наставником і ватажком був Іван Мартюк.

 

 

6

 

5

 

 

 

7

One comment

  1. На реверсе изображён склад средневекового оружия в Граце — самый большой арсенал исторического вооружения в мире. Вдоль стены стоят латы средневековых рыцарей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>